Ważne forum gospodarcze w Warszawie

Warszawa to standardowo miejsce spotkać i konferencji przedstawicieli różnych krajów, które to spotkania poruszają najważniejsze kwestie o charakterze politycznym, czy gospodarczym. W tym ostatnim przypadku w stolicy na bieżąco odbywają się różne, mniej lub bardziej nagłaśniane wydarzenia. Do tych o kluczowym znaczeniu zalicza się na pewno Forum Gospodarcze Polska - Europa Środkowa – Chiny, które odbyło się 26 kwietnia 2012 r. w Warszawie.

Chiny i Polska

W wydarzeniu tym uczestniczył między innymi Premier Chińskiej Republiki Ludowej Wen Jiabao, a także polski premier Donald Tusk. Podstawowym założeniem spotkania było przedstawienie głównej strategii inwestycyjnej Chin w Europie oraz przedstawienie głównych różnic modeli biznesowych w Azji i w Europie. Poruszono także inne wątki związane chociażby z rozwojem tak zwanych zielonych technologii i inwestycji w odnawialne źródła energii. W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedsiębiorcy zrzeszeni w Polsko-Chińskiej Izbie Przemysłowo Handlowej, reprezentanci kilkuset firm chińskich oraz z krajów Europy Środkowej. Należy dodać, że forum odbyło się między innymi z okazji wizyty w Polsce premiera rządu Chin, a była to pierwsza od przeszło 25 lat wizyta przedstawiciela chińskiego rządu w naszym kraju. Spotkanie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Tego typu spotkania zachęcają między innymi do inwestowania na terenie Polski i czynienia z niej ważnego partnera biznesowego.