Warszawa gospodarzem popularnych mistrzostw

Warszawa posiada wiele ciekawych miejsc, które rozpoznawane są obecnie także poza granicami kraju i jednym z nich jest między innymi Stadion Narodowy. Jest to rozpoznawalny punkt na mapie Warszawy oczywiście z tego tytułu, że to właśnie tu w 2012 r. odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które gromadzą co cztery lata fanów tego rodzaju sportu na całym świecie.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Warszawie

Organizatorem mistrzostw obok Polski była także Ukraina. Mecze rozgrywały się więc w najważniejszych miastach obu państw, w tym właśnie w Warszawie. To tu zresztą rozpoczął się mecz otwarcia, w którym Polska zremisowała z Grecją. Ogólnie w całym turnieju zostało rozegranych 31 meczy, a mistrzem został obrońca tytułu z poprzednich mistrzostw, czyli Hiszpania, która pokonała w finale Włochów.

Warszawski Stadion Narodowy ważnym punktem miasta

Do zorganizowania i przygotowania 14 turnieju mistrzostw, Polska przygotowywała się ze znacznym wyprzedzeniem i zaowocowało to wspaniałą imprezą o charakterze ogólnoświatowym, którą dziś możemy wspominać z dumą. Warszawa stanowiła strategiczne miejsce rozrywek, przygotowano tu dobrze zorganizowaną Strefę Kibica oraz miasteczko namiotowe. Największe znaczenie odegrał Stadion Narodowy, który został wybudowany w miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Obecnie stadion jest miejscem, na którym rozgrywają się różne ważne wydarzenia, tak o charakterze sportowym, jaki kulturowym, czy społecznym. Dzięki temu Warszawę chętnie odwiedzają na bieżąco turyści, którzy chcą zobaczyć ciekawe miejsca w mieście i poczuć wspaniałą atmosferę.