Stare Miasto w Warszawie

Stare Miasto w Warszawie to oczywiście stały punkt wycieczki do stolicy. Jedni chwalą sobie odnowione budynki, inni skarżą się, że brak im klimatu, niemniej jednak bezsporny pozostaje fakt, że Stare Miasto zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Renowacja rynku i mieszczących się wzdłuż niego kamienic musiała mieć jednak miejsce, gdyż podczas II wojny światowej wszystko to legło w gruzach. Mieszkańcy jednak zakasali rękawy, odnowili budynki i dziś możemy na nowo cieszyć się tym wspaniałym miejscem siedząc w jednej z wielu pobliskich restauracji czy kawiarni.

Na środku placu Starego Miasta znajduje się pomnik Syrenki Warszawskiej, czyli symbolu miasta nawiązującej do wszystkim znanej legendy. Nie możemy także odpuścić sobie zwiedzenia Zamku Królewskiego i spaceru wzdłuż urokliwych, historycznych uliczek.

Spacerując po Starym Mieście natkniemy się na ogrom obiektów sakralnych, takich jak wiekowa Bazylika św. Jana Chrzciciela czy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Wiele z napotkanych obiektów nawiązuje do wielkich postaci historycznych, dlatego warto być czujnym i wypatrywać informacji o historiach związanych z poszczególnymi miejscami.

Najdłuższą ulicą Starego Miasta jest ulica Piwna. Spacer wzdłuż niej liczyć będzie 250m. Nie można go sobie odpuścić! Kolorowe kamienice tworzą niesamowity klimat, który zachwyci każdego, a w szczególności entuzjastów fotografowania. Pamiętajcie zatem o zabraniu na wycieczkę aparatów i naładowanych baterii!