Stadion Narodowy w Warszawie

Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy budowania warszawskiego stadionu muszą pozostać zgodni – robi on wrażenie. Szczególnie nocą, podświetlony i widziany z daleka jawi się jako majestatyczny obiekt światowej klasy, a falująca fasada w biało-czerwony deseń podkreśla jego narodowy charakter. Udostępnienie stadionu do użytku miało miejsce 29 stycznia 2012 roku.

Stadion Narodowy w Warszawie zbudowano oczywiście z myślą o Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej, ale budowę obiektu planowano już pod koniec XX wieku. Warto wiedzieć, że dawniej tereny stadionu stanowiły błonia, na których miał miejsce największy europejski targ nazywany „Targiem Europa”.

Zwiedzający mają możliwość przejścia się m.in. szlakiem sportowców, skorzystania z oprowadzania po obiekcie z przewodnikiem, a także wejścia na punkt widokowy. Entuzjaści koncertów z pewnością jednak będą woleli wybrać się w to miejsce, kiedy na stadionie wystąpią ich ulubieni wykonawcy. Okazji z pewnością nie zabraknie, bowiem koncerty to integralna część imprez odbywających się w tym miejscu. Kiedy utworzono stadion, na scenie pojawiły się po raz pierwszy takie polskie gwiazdy jak Voo Voo, T.Love, Lady Pank czy Coma.

W trakcie imprez masowych obiekt może pomieścić niemalże 73 tysiące osób! Z kolei podczas meczy liczba ta jest nieco mniejsza i na lożach zasiąść może blisko 59 tysięcy osób. Stadion posiada zamykany dach, co umożliwia organizację wydarzeń także w zimową i deszczową porę - nie można odpuścić sobie pojawienia się na jednym z nich!