Nowoczesna sztuka w Warszawie

Wszystkich, którzy uwielbiają sztukę nowoczesną z pewnością ucieszy fakt, że w Warszawie w kwietniu 2016 r. odbyła się pierwsza edycja targów sztuki XIX i XX w. na stadionie PGE Narodowym. Targi cieszyły się dużą popularnością, dlatego w przyszłość planowane są kolejne edycje tego typu spotkań. Następne International Art Fair Warsaw planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2017 r.

Trendy sztuka

Współcześnie Warszawa stara się sprostać najnowszym trendem w różnych obszarach społeczno-kulturowych, które mają priorytetowe znaczenie na ogólnej scenie międzynarodowej. W obszar ten wpisują się także najnowsze wydarzenia artystyczne, w których uczestniczą przedstawiciele różnych narodowości. W związku z tym właśnie, w kwietniu bieżącego roku odbyły się targi sztuki o międzynarodowym wymiarze, w których mogli uczestniczyć miłośnicy współczesnej rzeźby, malarstwa, grafiki, fotografii, czy wzornictwa. Co więcej, swoje prace prezentowali przedstawiciele z różnych krajów, w tym z Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Chin, Austrii, Turcji, Białorusi, czy Rumunii. To prawdziwa gratka dla fanów sztuki art trade oraz różnego rodzaju kolekcjonerów, projektantów mody i wnętrz, architektów, czy wystawców z Polski i z za granicy.

To właśnie na takich wydarzeniach wszyscy miłośnicy współczesnych prac artystycznych mogą poczuć niesamowitą atmosferę, sprzyjającą wspólnym dyskusjom o sztuce, nowoczesnym spojrzeniu na rzeczywistość i najnowszych trendach tym zakresie. Dzisiaj sztuka jest poniekąd także częścią gospodarki, dlatego w wydarzeniach tego typu z powodzeniem mogą uczestniczyć różnego rodzaju przedstawiciele biznesowi.