Najpopularniejszy warszawski klub piłkarski

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze kluby sportowe w Warszawie, o których słyszał przeciętny Kowalski, to zazwyczaj w odpowiedzi padają kluby piłkarskie, w tym oczywiście Legia Warszawa, czyli aktualny mistrz polski w tej dyscyplinie sportowej.

Parę słów o Legii Warszawa

Legia Warszawa to obecnie najbardziej rozpoznawalny klub warszawskiej piłki nożnej, znany w całej Polsce i poza jej granicami. Na pewno na popularność drużyny wpływają liczne zwycięstwa, które ma ona na swoim koncie. Do ostatnich należy oczywiście zdobycie tytułu mistrza w eliminacjach ogólnokrajowych 2016 r. Jest to 11 zwycięstwo drużyny w takich rozgrywkach. Od wielu lat klub jest w czołówce polskiej Ekstraklasy, czyli najbardziej utalentowanych polskich klubów piłkarskich na arenie międzynarodowej. Legia jako klub ma długoletnią tradycję, która sięga 1916 r. Jej członkowie noszą białe lub zielone koszulki, przy czym kolorystyka tak strojów, jak i herbu klubu nie jest przypadkowa i każda barwa ma swoje znaczenie nawiązujące do Polski i patriotyzmu, a także wojskowych korzeni. Klub ma także swoje własne muzeum, które zostało otwarte w 2006 r. w ramach obchodów 90. rocznicy utworzenia klubu. Poza tym funkcjonuje tu Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, które organizuje wiele akcji, w tym te o znaczeniu historycznym, czy charytatywnym.

Poza tym klub wciąż pozostaje w czołówce klubów, które ze względu na olbrzymie zainteresowanie widzów, generują największe przychody i zyski. Dzięki temu można jednocześnie przeznaczać większe nakłady finansowe na jeszcze lepsze wyniki jego członków.