Klub RKS Skra

Warszawa zaoferowała dotychczas wielu młodych i utalentowanych sportowców, którzy nierzadko odnieśli sukces o światowym zasięgu. Wiele z tych osób zaczynało swoją przygodę w klubach, które dziś również przyciągają wielu zdolnych i utalentowanych miłośników sportu. Wartym uwagi klubem i na pewno już rozpoznawanym przez Warszawiaków jest Klub RKS Skra.

Znani sportowcy z Klub RKS Skra

Klub obejmuje przeszło 200 zawodników z dwóch sekcji jaką jest Rugby i Lekko Atletyka. Zwłaszcza ta druga spotyka się zainteresowaniem wielu ludzi, nawet tych, którzy w żaden sposób nie są związane ze sportem. Wiele osób rozpoznaje takie nazwiska jak Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski czy Szymon Ziółkowski, a są to gwiazdy lekkoatletyki, które trenują właśnie na obiektach udostępnianych przez Klub RKS Skra. Dysponuje on swoim własnym zapleczem w postaci nowoczesnej hali sportowej i siłowni, stadionu żużlowego i wiele innych. Co istotne działalność rekreacyjna na terenie Stadionu Głównego jest nieodpłatna, dlatego każdy, kto jest zainteresowany takim właśnie obszarem aktywności fizycznej może z powodzeniem odwiedzać Klub RKS Skra.

Sport i rekreacja w klubie

Klub przeprowadza i organizuje różne imprezy sportowe, przy czym wiele z nich to wydarzenia cykliczne, które odbywają się regularnie i wyłaniają każdorazowo najlepszych z najlepszych w danej dyscyplinie sportu. Dodatkowo część wydarzeń ma charakter rekreacyjny. Na Stadionie RKS odbyła się na przykład w tym roku pierwsza edycja polskiej ligii paintballa. Warto więc sprawdzać na bieżąco harmonogram tutejszych wydarzeń.