Klub dla miłośników latania

Jeżeli spytamy mieszkańców Warszawy, o to, jakie znają najpopularniejsze kluby sportowe, to standardowy laik zazwyczaj wymieni przynajmniej jakiś klub piłkarski, o którym gdzieś kiedyś usłyszał. Tymczasem klubów sportowych, tak jak samych sportowców, jest oczywiście wiele. Dlatego warto propagować również inne sporty, które mogą zainteresować osoby w różnym wieku. Takim klubem może być chociażby Aeroklub Warszawski, a więc miejsce zrzeszające miłośników latania.

Latanie, czyli nie tylko samoloty

Oczywiście jeśli mowa o lataniu, to niekoniecznie muszą być pod tym względem popularyzowane jedynie samoloty, czy szybowce, ale także skoki spadochronowe, czy też budowanie bezzałogowych statków powietrznych. Tego rodzaju propozycje uwzględnia w swojej ofercie właśnie wspomniany Aeroklub Warszawski, który gwarantuje różne szkolenia z wymienionego obszaru. Znajdą więc tu coś dla siebie zarówno miłośnicy podniebnego szybowania, jak i ci, którzy uwielbiają adrenalinę związaną ze skokami z wysokości, czy ci, którzy chcieliby należeć do Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Warszawskiego, w ramach której można tworzyć wspaniałe latające modele. Klub ma długoletnią tradycję, jako że w 2012 r. obchodził 85-lecie działalności. Oznacza to, że wszyscy, którzy zechcą być członkami klubu mogą liczyć na profesjonalizm i doświadczenie kadry, która prowadzi oferowane szkolenia.

Misją klubu jest oczywiście zrzeszanie miłośników lotnictwa w szerokim tego słowa znaczeniu, a także promowanie lotnictwa i udoskonalanie w tym obszarze. Dlatego jeśli interesuje nasz latanie, warto zostać członkiem klubu.